Podbitka dachowa - super wykończenie okapu!

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 33
Podbitka dachowa - super wykończenie okapu!

Dach jako całość to dość złożona struktura. Tu każdy, nawet najdrobniejszy element jest ważny i wpływa na całość. Podbitka (podsufitka) stanowi jego część, to wykończenie spodniej strony. Nie tylko go chroni i osłania, ale podnosi również estetykę pokrycia od środka. Dzięki niej dach może się doskonale prezentować z każdej strony. Podbitka dachowa idealnie podkreśla całą konstrukcję i nadaje jej swoistego charakteru.

To element warty swojej ceny, ale o kosztach za chwilę. Przygotowaliśmy  parę ciekawostek i małą recenzję topowych produktów. Przy tej okazji również przedstawimy jednego z bardzo popularnych producentów systemów blaszanych pokryć dachowych – firmę Blachodach. Naszym zdaniem te podsufitki to może być świetna inwestycja pod dach. Nie tylko dlatego, że cena jest niesamowicie kusząca.

Podbitka dachowa, podsufitka dachowa Blachodach - co warto wiedzieć?

Wspominaliśmy wcześniej, że podbitka umożliwia estetyczne wykończenie okapu dachowego od spodu, ale warto dopowiedzieć nieco więcej. Może być wykonana z wielu materiałów, jak na przykład drewno, PVC, jednak my skupimy się na wersji podbitki z blachy stalowej oraz tej wykonanej z aluminium. To bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Ze względu na lekkość tego rodzaju podsufitki oprócz dachu, możemy ją wykorzystać jako okładzinę ścienną i elewację domu. Podbitka wykonana ze stali powlekanej ocynkowanej odznacza się wysoką trwałością. Takie wykończenie przetrwa latami i warto podkreślić, że jest bardzo odporne na wysokie temperatury. To sztywny materiał, który nie ulega tzw. falowaniu.

Montaż odbywa się w bardzo prosty sposób i nie spędzimy przy tym wcale długich godzin. Można przytwierdzić podsufitkę do stelaża z łat dachowych albo bezpośrednio do krokwi na połaci. Jeśli marzy nam się stylizacja w typie drewna, warto sięgnąć po panele stalowe Blachodach. Znajdziemy tam m.in. „dębową lub brzozową” podsufitkę. Oferowany przez tego producenta design bardzo wiernie odwzorowuje drewniane desenie.

Z kolei podbitki z lakierowanego aluminium, pokryte ochronną warstwą poliestrową są wysoce odporne na działanie promieni UV. Dzięki temu nic się nie odkształca pod wpływem wysokich temperatur. Nie ponosimy dodatkowych kosztów na jego konserwację.

Elementy montowane są na szynach montażowych, których odległość nie powinna być większa niż 1 m. Panele aluminiowe (podsufitka dachowa aluminiowa) mocuje się całościowo na „zatrzask”. Do stalowych i aluminiowych paneli podsufitki możemy dokupić dodatkowo narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, a także kątowniki wykończeniowe.

Nie można pominąć kwestii odpowiedniej wentylacji. Przez okap dachowy przepływa przecież powietrze i w ten sposób wentylowana jest połać. Podbitka dachowa musi mieć specjalne otwory, aby umożliwić swobodny dopływ tlenu. Dlatego potrzebne będą specjalne listwy wentylacyjne, powierzchnia otworów wlotowych podsufitki powinna mieścić się w granicach 1/400-1/600 przestrzeni wentylowanej.

Perforowaną listwę umieszcza się kolejno po uprzednim ułożeniu 3 pełnych paneli. W tak przygotowanych podsufitkach możemy spokojnie umieścić oświetlenie dachowe np. LED. Nie nagrzewa się ono zbyt mocno, jest bardzo wydajne i pięknie rozświetli z góry elewację budynku. Można wybrać także doświetlenie punktowe z odpowiednimi, nieprzegrzewającymi się żarówkami, które da nam podobne efekty. Oczywiście uprzednio trzeba rozprowadzić instalację elektryczną.

Systemy podsufitki Blachodach:

  • panele stalowe
  • panele stalowe perforowane
  • panele aluminiowe (kolor i drewnopodobne)
  • panele aluminiowe perforowane (kolor i drewnopodobne)
  • listwy J
  • maskownice
  • narożniki wewnętrzne
  • narożniki zewnętrzne

Podbitka Blachodach - w trosce o twój dom

Wspomniany przez nas wcześniej Blachodach jest producentem, który doskonale zna się na dachowym fachu. W końcu firma ta przez 30 lat obecności na rynku branżowym zdążyła już podbić serca wielu użytkowników. Zarówno tych prywatnych, jak i inwestorów.

Według nas w pełni zasłużyła sobie na tę całkiem wysoko ugruntowaną pozycję wśród specjalistów produkujących pokrycia dachowe z blachy. Kompleksowe systemy Blachodach to m.in. modułowe podsufitki, które występują w wersji aluminiowej P1 oraz stalowej P2.

Aluminiowy panel P1 jest pokryty lakierem. Ten wysokiej jakości produkt zabezpieczony jest przed promieniowaniem UV warstwą poliestrową. Dlatego wysokie, letnie temperatury nie zniszczą nam podsufitki. Dostępne 3 wersje kolorystyczne – modna grafitowa, brązowa, albo odcień złotego dębu stwarzają nam duże naprawdę duże możliwości w designie. Element nie tylko skutecznie zabezpieczy okap, ale będzie piękną ozdobą.

Producent zadbał także o właściwą wentylację i w serii P1 mamy do dyspozycji specjalną aluminiową listwę wentylacyjną (perforowaną) w podobnej kolorystyce, aby wszystko ładnie się komponowało. Na te modele mamy aż 35-letnią gwarancję na powłokę lakierniczą i 30 lat na promieniowanie UV.

Podsufitka stalowa P2 to panel ocynkowany najwyższej jakości, który jest bardzo odporny na korozję i wysokie temperatury. Także okap będzie doskonale chroniony. Montaż jest bardzo intuicyjny. Na powierzchni paneli nie widać wkrętów mocujących. W tej linii do dyspozycji jest również perforowany panel wentylacyjny. Ten model podsufitki można zakupić w wersji matowej lub z połyskiem, a dla zwolenników drewnianych konstrukcji Blachodach przygotował też wersje drewnopodobne. Przyznacie, że to świetna sprawa.

Porozmawiajmy o kosztach. Zdajemy sobie sprawę, że przy inwestycji takiej, jak budowa domu, każdy grosz się liczy. Dlatego właśnie powstała nasza internetowa hurtownia dachyGT, w której nie tylko zakupicie podbitki dachowe właśnie z Blachodachu, ale również otrzymacie wsparcie. Znamy się doskonale na budowaniu dachów i chętnie odpowiemy na wszelkie zapytania. To wszystko otrzymacie w naprawdę przystępnych cenach. Warto przyjrzeć się bliżej naszej ofercie, a zobaczycie jak tanio można budować.

Podsufitka Blachodach - cena doskonałości

Dach jako ta reprezentacyjna część domu musi być wykonany solidnie, dopracowany bardzo drobiazgowo i skrupulatnie. Dopiero wtedy będzie całkowicie spełniał swoje najważniejsze zadanie – zapewni bezpieczne schronienie.

Dlatego warto sięgać tylko po te sprawdzone materiały, tworzone przez profesjonalistów. Bez wątpienia firma Blachodach zasila to zacne grono. To nie są tylko słowa rzucone na wiatr, bo potwierdzają to liczne pozytywne opinie wydane przez specjalistów w branży oraz użytkowników.

Perfekcyjne wykończenie ma swoją cenę. Jednak to wcale nie oznacza, że musimy wydać ogromne sumy pieniędzy, żeby uzyskać ten pożądany efekt. Materiały, które oferuje ten znakomity producent to systemy wysokiej jakości, skuteczne i jednocześnie dostępne dla ogółu. Taka aluminiowa lub stalowa podsufitka Blachodach bardzo efektownie dopina nam całość. Stanowi precyzyjnie wykonane i estetyczne wykończenie połaci.

My oczywiście podpowiadamy, gdzie można taniej kupić podsufitkę i przypominamy, że w sklepie internetowym dachyGT mamy mnóstwo opcji do wyboru. Masz pytania?. Kto pyta, nie błądzi. Dlatego, jeśli potrzebujesz porady fachowców, świetnie trafiłeś - jesteśmy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień