Blachodachówka na wymiar

Aktywne filtry

Blachodachówka to obecnie bardzo popularny rodzaj pokrycia dachowego, estetyczny, trwały, który również w łatwy sposób można zamontować na dachu. Jest ona  dostępna w kilku wariantach – różne profile, kształty, powłoki itp. Jednak podstawowe kryterium wyboru stanowi format (i cena), w którym jest ona sprzedawana.

Producenci z firm Blachodach, Bratex Dachy oraz Blachy Pruszyński oferują wersje, gdzie mamy gotowe, od razu przycięte blachy, które mają ogólnie ustalone rozmiary – tzw. arkusze modułowe. Są też typy blachodachówek, które są cięte i sprzedawane pod wymiar, ściśle określony przez klienta i za chwilę przedstawimy nieco więcej informacji właśnie o tym drugim rozwiązaniu.

Blachodachówka na wymiar - informacje cena

Blachodachówka cięta jest ocynkowana, pokryta dodatkowymi, wzmacniającymi powłokami. Doskonale pasuje do połaci prostych, które mogą być jedno- lub dwuspadowe, z wyłączeniem lukarn i facjat (pomieszczeń w kondygnacjach strychu). Te bowiem wymagają już specjalnych docięć i należą do tych bardziej skomplikowanych pod względem zabudowy dachów.

Montowana jest na dachach, gdzie minimalny kąt nachylenia wynosi 9°. Długości tego typu blachodachówki mogą dochodzić nawet do kilku metrów, natomiast ich szerokość jest stała. W tym przypadku arkusze przycinane są zgodnie z zapotrzebowaniem wyznaczonym przez klienta. Według jego projektu indywidualnego.

Najczęściej to właśnie sprzedawca zajmuje się dokładnym wyliczeniem ilości materiału, który jest niezbędny na pokrycie całości połaci. Obecnie obliczenia są dużo łatwiejsze. Wykonuje się je za pomocą specjalnych programów komputerowych. Dlatego takie pomiary będą z całą pewnością wykonane bardzo dokładne.

Dzięki przycinaniu blachodachówki pod wymiar mamy zdecydowanie ułatwiony montaż, a całą pracę wykonamy znacznie szybciej. Warto też wspomnieć, że tak dopasowane pokrycie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ nie marnujemy sporej ilości blachy, a ilości odpadów będą naprawdę niewielkie. Tym samym praktycznie płacimy tylko za to co wykorzystamy

W kwestii transportu, rozładunku i samego montażu tak przystosowanej blachodachówki musimy zachować ostrożność. Aby nie doszło do uszkodzeń materiału stosujmy się do wytycznych producenta. W ten sposób zachowamy wszystkie jej właściwości, a pokrycie będzie zdobiło nasz dach przez wiele lat.

Wspomnijmy o cenie. To bardzo waży parametr. Ten rodzaj pokrycia uznawany jest za jeden z najtańszych! Cena m2 nierzadko poniżej 30 zł za m2 brutto.

Popularne modele blachodachówek na wymiar:

 • Twister 20 mat
 • Twister 20 połysk
 • Twister 20 (SP 25) mat
 • Twister 20 (SP 25) połysk
 • Allano 350 Standard Matt
 • Allano 350 Standard Gloss połysk
 • Platino Standard Matt 
 • Platono Standard Gloss
 • Centro
 • Loara
 • Ren
 • Gryf

Mistrzowie blachodachówek na wymiar

Mamy w ofercie trzech cenionych producentów, w których ofercie są m.in. blachodachówki cięte na wymiar. To wspomniana już wcześniej firma Bratex Dachy, Blachodach, Blachotrapez oraz Blachy Pruszyński. Liderzy blaszanych pokryć produkujący wysokiej jakości systemy dachowe, które uzyskały wiele pozytywnych opinii.

Blachodach oferuje swoje produkty nieprzerwanie od 30 lat. Ich blachodachówki pokryły już kilkanaście milionów m2 dachów, a ta liczba wciąż rośnie. Bratex Dachy to polski kapitał. Firma zadebiutowała w branży w 1991 roku i od tego momentu prężnie się rozwija.

Blachy Pruszyński to producent z bogatą historią, laureat wielu prestiżowych nagród, proponujący sporo nowoczesnych rozwiązań w zakresie stalowych pokryć dachowych, popartych licznymi certyfikatami jakości.

Gdzie możecie kupić blachodachówki cięte na wymiar? Wcale nie musicie daleko szukać, bo wszystko zamówicie online bez wychodzenia z domu, w naszym sklepie internetowym dachyGT. Nasi wykwalifikowani pracownicy, chętnie doradzą i odpowiedzą na Wasze pytania. Pamiętajcie, że jesteśmy do Waszej dyspozycji. Jest coś jeszcze! To nasza cena, którą będziecie miło zaskoczeni. Otrzymujecie w pełni skompletowany towar za bardzo rozsądne pieniądze. Tak rewelacyjnej oferty po prostu nie możecie przeoczyć! Trzeba dodać, że cena blachodachówka na wymiar jest kusząca!

Blachodachówka na wymiar Blachodach

W bogatej ofercie pokryć dachowych z blachy znajdziemy także blachodachówki cięte specjalnie na życzenie klientów pod konkretny wymiar. Firma przygotowała aż cztery rodzaje tak przystosowanego produktu. Wśród tych spersonalizowanych elementów znalazły się blachodachówki Flamenco, Twist, Twister oraz Sonata.

Każda z nich dostępna jest w wielu kolorach, w wersji matowej lub z połyskiem. Flamenco cechuje wyrazisty styl z licznymi przetłoczeniami, który pasuje na prywatne posiadłości, ale równie dobrze prezentuje się na dachach większych instytucji. Twist charakteryzuje się bardzo delikatnym designem o wyraźnym, klasycznym kształcie, zbliżonym do dachówek. Twister powstał w technologii cięć 3D, a idealnie dopasowane arkusze blachy również przypominają tradycyjną dachówkę.

Sonata to wizualne nawiązanie do ceramicznej dachówki z zakładką, w klasycznym wydaniu. Pasuje doskonale jako pokrycie domów prywatnych, a także obiektów użyteczności publicznej. Uniwersalność tego rodzaju pokrycia sprawia, że wiele klientów zainteresowanych marką Blachodach wybiera właśnie jeden z tych czterech modeli. Na takie blachodachówki w zależności od konkretnego typu powłoki mamy nawet do 35 lat gwarancji.

Blachodachówka na wymiar Bratex

Bratex Dachy, aby sprostać nawet tym najbardziej skomplikowanym wymaganiom swoich klientów, zaprojektował blachodachówkę hybrydową CENTRO. Ta zaawansowana innowacja pozwoliła na stworzenie jeszcze bardziej uniwersalnego rozwiązania. Połączono tu system modułowy (arkusze o stałej długości) z możliwością docięcia blachy pod konkretny wymiar. Jest ona dostępna w dwóch wariantach – matowym STANDARD MATT lub z połyskiem STANDARD GLOSS.

Zalety modelu hybrydowego CENTRO firmy Bratex

Lekkość bardzo ułatwia transport, także ten na samą górę połaci. Mamy też mniejsze ryzyko uszkodzenia blachy. Możliwość poprzecznego łączenia blachodachówki – sytem Bratex Anti-Cap sprawia, że woda opadowa nie zalega na dachu, a jednocześnie zapewnia dobrą wentylację połaci.

Ssystem przyspiesza prace związane z montażem. Bratex Easy-Drill to technologia, która wzmacnia estetykę produktu. Na powierzchni przygotowano specjalne zagłębienia – punkty montażowe, które wyznaczają miejsca pod wkręty. Dzięki temu unikniemy możliwości zarysowań wiertłem.

Bratex Compensation Pocket to dwu-segmentowa kieszeń ze zmienną głębokością. Blacha nie opada względem okapu dachowego, a miejsca łączeń są praktycznie niezauważalne. Szereg udogodnień zastosowanych w tym produkcie wzbudził niemałe zainteresowanie użytkowników i jest chętnie wybieranym typem pokrycia dachowego. Na blachodachówki hybrydowe CENTRO cięte również na wymiar mamy 15 lat gwarancji funkcjonalnej i 8 lat gwarancji na lakier.

Blachodachówka na wymiar Pruszyński

Na rynku, w ofercie jednego z liderów blaszanych pokryć dachu – firmy Blachy Pruszyński znajdziemy trzy modele blachodachówek ciętych. Przygotowywanych według wytycznych wyznaczanych przez klienta indywidualnie. Dwie z nich to niedawno wprowadzone nowości – LOARA oraz REN.

Oprócz nich firma przygotowała jeszcze model GRYF. Każdy dostępny jest w powłokach, na które przysługuje też określony czas gwarancji estetycznej i technicznej. Powłoki poliester połysk i mat gruboziarnisty mają 10 lat gwarancji estetycznej i 30 lat technicznej.

Na powierzchnię PURMAX mamy 20 lat gwarancji estetycznej, 40 lat technicznej. Powłoki PURMAT i PURLAK mają najdłuższe gwarancje: do 30 lat wynosi ta estetyczna, a techniczna twa nawet do 50 lat.

Blachodachówka LOARA ma popularny, lecz nieco unowocześniony kształt. Występuje we wszystkich wariantach kolorystycznych dostępnych u tego producenta, a jest ich naprawdę sporo. Dlatego z pewnością znajdziemy swój wymarzony odcień. W modelu REN mamy do wyboru aż 27 opcji kolorów, podobnie jak w linii GRYF. Wszystkie te cięte na wymiar blachodachówki montuje się klasycznie w sposób podobny do pozostałych typów dostępnych w ofercie firmy.

Zaprojektuj i dopasuj indywidualnie pokrycie dachowe z blachodachówki ciętej na wymiar

Jak widzimy tworzenie dachu z blachodachówki ciętej daje naprawdę dużą swobodę. Tutaj to my sami mamy realny wpływ na estetykę pokrycia, dopasujemy je według naszego gustu. Jest to niesamowity komfort, który zapewniamy sobie wybierając tego typu modele blachy.

Dużo łatwiejszy montaż wpływa na szybkość prac, zaoszczędzimy tym samym sporo czasu. To wszystko przekłada się też na oszczędność naszych zasobów finansowych. Kupując materiał mamy już wyliczoną konkretną jego ilość. Nic się nie marnuje, a my nie tracimy pieniędzy. Jeśli do tej pory zastanawialiście się nad sensem i opłacalnością tego rodzaju inwestycji, to mamy nadzieję, że już w tym momencie nie macie wielu wątpliwości. W razie czego skontaktujcie się z nami i pamiętajcie, że w tego rodzaju asortyment zaopatrzycie się u nas w sklepie dachyGT. Zapraszamy!

Wybrane modele blachodachówek ciętych na wymiar w sklepie internetowym dachyGT.pl

model szerokość info
Blachodach Twister 20 (S15) mat 1211 10 kolorów
Blachodach Twister 20 (S15) połysk 1211 15 kolorów
Blachodach Twister 20 (S25) mat 1211 7 kolorów
Blachodach Twister 20 (S25) połysk 1211 6 kolorów
Bratex Allano 350 Standard Matt 1184 8 kolorów
Bratex Allano 350 Standard Gloss 1184 14 kolorów
Bratex Platino Standard Matt  1193 8 kolorów
Bratex Platino Standard Gloss 1193 14 kolorów