Blachodachówka modułowa, Blachodachówka na wymiar, blacha trapezowa, blacha płaska i obróbki (akcesoria)
Pokrycia dachowe wykonane z blachodachówek śmiało konkurują z tradycyjnymi dachówkami. Są nowoczesnym i estetycznym sposobem na pokrycie niemal każdego dachu stromego. Łączą tradycje z nowoczesną technologią. Blachodachówki spotkamy praktycznie na każdym obiekcie. Domie jednorodzinnym, wielorodzinnym, kamienicy, bliźniaku, budynkach gospodarczych (tu często spotkasz blachy trapezowe), kościołach, obiektach przemysłowych, halach. Do łask i mody wracają dachy z płaskich blach na rąbek. Umiejętnie zaprojektowany dom z takim dachem to prawdziwy majstersztyk.
Blacha na dach, czyli pokrycia dachowe stalowe: blachodachówki (modułowa, cięta, płaska), blacha trapezowa
Najpierw baza. Fundamentem jest oczywiście blacha stalowa ocynkowana. Powłoki zabezpieczające są zazwyczaj po obu stronach arkuszy. Grubość spotykanych na rynku materiałów dekarskich blach to przedział od 0,4 do 0,7 mm. Dodatkowym zabezpieczeniem są nadające kolor i trwałość warstwy lakieru. Mat, połysk.
Najczęstszym materiałem wykończeniowym jest poliester, poliuretan. A nawet lakiery z dodatkiem minerałów tworzące wyraźną fakturę. Ciekawostką jest fakt, że od rodzaju i grubości lakieru zależy często długość gwarancji producenta. Mogą to być naprawdę spore różnice. Z jednej strony 10 lat standardowej gwarancji na ekonomiczne blachy i blachodachówki, z drugiej np. 40 lat (gwarancja De Lux Blachodach) lub 40-50 lat przy blachach wielowarstwowych z powłoką poliuretanową Pruszyński
W hurtowni internetowej dachyGT zebraliśmy asortyment najlepszych producentów. Dostępna jest blacha na dach renomowanych marek m.in. Bratex, czy Blachodach. Pokrycia dachowe z blachy są przede wszystkim trwałe, wysoce estetyczne i lekkie – nie obciążają konstrukcji dachu. Słowem to nowoczesne i bardzo praktyczne przedsięwzięcie.
Atutem jest także ekonomiczna cena, mnogość kształtów, wzorów oraz niesamowicie bogata paleta barw. Dlatego obecnie blacha jest to jedno z najczęściej wybieranych pokryć dachowych. W naszej ofercie znajdziesz stalowe pokrycia dachowe tj. blachodachówki modułowe, cięte na wymiar lub płaskie, a także blachę trapezową.
Przetłoczenia. To one decydują, czy mamy do czynienia z blachodachówką, blachą trapezową, czy blachą płaską montowaną na rąbek. Przy czym blachy trapezowe mają swoje kanony. T-7, T-12, T-14, T-18, T-25, T-35, T-40, T-45, T-55. Niektóre oznaczone dodatkowo plusem.
Bez względu na rodzaj wytłoczeń i typ - blacha jest popularnym materiałem na pokrycie dachu. Jedne imitują dachówki inne wytyczają własne schematy piękna. Są najlżejszym materiałem w swojej klasie. 1 m2 to zaledwie 4-5 kg. 10 razy mniej niż dachówka ceramiczna i 15 razy mniej niż karpiówka. Lekki materiał dekarski równa się lekka więźba. Plus szybsze prace dekarskie. Sporo zalet!
Blachodachówka modułowa
To rodzaj dachówki z blachy, która składa się z części (modułów). Poszczególne elementy złożone są z wypukłej płytki, którą przycina się lub spawa z kolejnym modułem. Dzięki temu całość tworzy powtarzalny wzór. Taką blachę łatwo układa się na dachu, a cały proces montażu przebiega sprawnie i szybko. Firma Bratex to prekursor blachodachówki modułowej na polskim rynku. Produkt znajdziesz również w naszej ofercie.
Blachodachówka cięta na wymiar
Są to długie nawet do kilku metrów arkusz (1-6 m), które można specjalnie zwymiarować pod zamówienie klienta. Maja stałą szerokość. To świetne rozwiązanie do dachów jedno lub dwuspadowych bez lukarn i bardziej złożonych projektów. Długość i ilość zapotrzebowania na materiał oblicza się za pomocą specjalistycznych programów. Dlatego wszystko jest dokładnie przygotowane, a straty materiałowe są minimalne. Gotowy arkusz łatwo dopasowuje się do powierzchni połaci.
Blacha płaska
Akcesorium przydatne zarówno przy pokryciu dachu, jak i przy wykonywaniu najważniejszych obróbek blacharskich. Trwała i odporna na warunki pogodowe stanowi doskonałe wykończenie wielu konstrukcji.
Blacha trapezowa
To specjalnie modelowana na kształt trapezu blacha stalowa. Dzięki takiemu profilowaniu jest doskonale usztywniona i ma zwiększoną odporność na obciążenia. Dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, zapewnia doskonałe dopasowanie do pokryć dachowych o dowolnym kącie nachylenia. Jest również stosowana na elewacjach budynków, dodając im modernistycznego charakteru.
Blacha trapezowa to „królowa blach”. I to dzięki swojej uniwersalności. Można stosować ją na bardzo różne sposoby. Sprawdzi się jako pokrycie dachu na wiatach, halach magazynowych, pomieszczeniach przemysłowych i rolniczych. To nie wszystko. Świetnie leży na połaci zwykłego domu jednorodzinnego. Mało? Proszę bardzo.
Z blachy trapezowej możemy wykonywać bramy, furtki i ogrodzenia, a w ostatnim czasie stały się modne elewacje wykończone blachą trapezową. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia blachy trapezowej z matą kondensacyjną, która niweluje nam efekt skraplania i gromadzenia się na niej wody. Efekt? Kolejny plus do zalet "trapezówki". Plus dłuższa żywotność materiału. W dobrej cenie blachę trapezową np. T18 PLUS znajdziesz tutaj.
Dzięki dużej ilości wysokości (i gęstości) przetłoczeń każdy klient dobierze coś pasującego dla potrzeb. Im wyższe przetłoczenie tym blacha sztywniejsza.
Gdzie kupić blachodachówkę, blachę trapezową? Online! Wygodnie. Nie wychodząc z domu. Z dostawą prosto na twoją budowę w hurtowni internetowej dachyGT.pl. W maga cenach!
Blachodachówki to piękny i długowieczny materiał dachowy, który upodabnia się do gontów lub dachówek. Oferujemy je w formie wielkowymiarowych arkuszy (cięte na wymiar) lub mniejszych modułów (paneli). Arkusze mogą mieć nawet 8-10 m2. Moduły 0,4 - 1 m2. O różnicach i zaletach obu rozwiązań napiszemy oddzielny artykuł. Tu zaznaczamy jedynie ich istnienie.
Pokrycia z blachy i efektywny metr!
Blachodachówka, trapez, blacha płaska - a nawet kalenice i pasy nadrynnowe czy wiatrownice montowane są na zakład. Zatem mając w ręku rzeczywisty 1 metr (kwadratowy czy bieżący) na dachu będzie go mniej. Właśnie o zakład. Powierzchnia krycia zmniejszy się o 5-10%. I ten "ubytek" trzeba mieć na uwadze zamawiając ten typ pokryć dachowych. Np. na 100 m2 powierzchni dachu będzie potrzeba 106 m2 blachodachówki.
Na kartach produktowych staramy się podać obie ceny materiałów. Całkowitą i efektywną. W szczegółach produktu podajemy również procentowy udział zakładek. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.
Podamy ci przykład. Arkusz blachy modułowej ma wymiary 1,21 x 0,72. Proste działanie matematyczne - powierzchnia to długość x szerokość. Wynik - 0,87 m2. Na dachu, po uwzględnieniu zakładek, powierzchnia krycia "spada" do 0,82 m2. I to właśnie jest metr efektywny.
Podkreślamy jeszcze raz - aby porównać ceny dachów trzeba podejść do tematu kompleksowo. Zwrócić uwagę nie tylko na cenę blachodachówki, ale również wielość zakładów, a także ceny akcesoriów takich jak wiatrownice, gąsiory czy pasy nadrynnowe i pasy okapowe.