Dachówki ceramiczne Braas

Podkategorie

Aktywne filtry

Dachówki ceramiczne to sięgające najgłębiej w historię porycie, które służy pokoleniom już od tysiącleci. Niesamowite właściwości ceramiki sprawiają, że każdy pokryty nią dach zyskuje najwyższej klasy ochronę. Firma Braas, światowy lider na rynku dachowych pokryć, do produkcji dachówek ceramicznych wybiera wyłącznie starannie wyselekcjonowaną glinę, która podlega innowacyjnym procesom obróbki, by finalnie spocząć trwale na naszych dachach.

Dachówki ceramiczne Braas

Dachówki ceramiczne, jak żadne inne, nadają naturalnego, klasycznego uroku oraz zapraszają, kusząc obietnicą krytego pod połacią ciepła i bezpieczeństwa. Braas gwarantuje jakość, my walczymy o to, aby cena była atrakcyjna! Gdzie kupić dachówkę ceramiczną Braas? Odpowiedź jest jedna - w sklepie internetowym dachyGT.pl!

Dachówki ceramiczne Braas

Czy wiecie, że ceramika zaczęła pokrywać europejskie dachy już ponad 4000 lat temu? Aż wierzyć się nie chce, że tyle czasu minęło i wciąż jest ona jednym z najbardziej popularnych rozwiązań goszczących na dachowych konstrukcjach. Jej sekret tkwi we wnętrzu. A dokładniej, w jej niesamowitych właściwościach. Firma Braas do perfekcji opanowała procesy obróbki ceramiki, by w maksymalnym stopniu zachować i wykorzystać wszystkie jej niepowtarzalne zalety.

Dachówki ceramiczne Braas odporne są na działanie wody, przy czym umożliwiają naturalne procesy wymiany wilgoci z otoczeniem. Wypalana w wysokiej temperaturze glina to także niezbita gwarancja na działanie ognia oraz najwyższej klasy izolacja termiczna i akustyczna. Zapewni odpowiedni klimat na poddaszu oraz wyciszy niechciane z zewnątrz dźwięki. No ale to, w czym nie przebije jej żadna inna, to charakterystyczna długowieczność. Bo wypalona glina w odpowiednich warunkach przetrwać może niezliczone lata chroniąc skutecznie Twój dach.

Dachówki ceramiczne Braas Opal

A co ciekawe, wszystkie te niesamowite właściwości płyną z naturalnego składu, w którym nie znajdziemy ani grama zbędnych, sztucznych dodatków. Bo dachówka ceramiczna powstaje z najwyższej jakości gliny, wyselekcjonowanej starannie przez firmę Braas i która stanowi dobraną mieszankę surowca pochodzącą z kopalń polskich i niemieckich.

Każda ich dachówka ceramiczna wypalana jest w rozgranych do 1000 °C czeluściach pieców. Co więcej, innowacyjne procesy produkcyjne pozwalają na oszczędność energii, nie wywierając negatywnego wpływu na środowisko. A wszystko to po to, by zadbać nie tylko o to, co wewnątrz, ale i to, co na zewnątrz.

Rodzaje dachówek ceramicznych Braas

Modele dachówek Braas:

  • Rubin 9V angoba (4 kolory); glazura (3 kolory)
  • Rubin 13V angoba (4 kolory); glazura (4 kolory); glazura Top Line (5 kolorów)
  • Turmalin - dachówka płaska angoba (3 kolory); glazura (3 kolory); glazura Top Line (1 kolor)
  • Topas 11V angoba (3 kolory); glazura (2 kolory); glazura Top Line (2 kolory)
  • Topas 13V angoba (4 kolory); glazura (4 kolory)
  • Granat 13V angoba (2 kolory); glazura (2 kolory)
  • Opal naturalny, angoba (4 kolory); glazura (6 kolorów); glazura Top Line (3 kolory)
  • Opal żłobkowany naturalny; angoba (2 kolory)
  • Smaragd angoba (1 kolor); glazura (2 kolory); glazura Top Line (1 kolor)

Od czego, by tu zacząć…? Najlepiej od klasyki, która swoim urokiem zachwyca nawet najbardziej wybrednych dachówkowych koneserów. Na sam początek więc karpiówka Opal, którą możemy otrzymać w dwóch wersjach - gładkiej oraz żłobkowanej. W jej przypadku chyba nawet nie trzeba zbyt wiele mówić. Bo Opal firmy Braas to tradycja.

Ponadczasowa klasyka. Która pasować będzie do starszych budynków, podkreślając ich wiekowy charakter, ale i tych nowszych, które nawiązując do tradycji, potrzebują podkreślenia swojego wyjątkowego stylu.

W tym momencie warto wtrącić słówko o dachówce Smaragd. Jak sama bogata nazwa wskazuje, jej forma przywodzi na myśl szlachetny kruszec. Jej nietypowy, rombowy kształt dopasuje się do architektury każdego budynku oraz sprawi, że obok niej nie da się przejść obojętnie.

Co dalej? Teraz czas na nieco bardziej współczesne formy, które swoja wyrazistą linią, podkreślą charakter każdego domu. Rubin 9V i 13V, Topas 11V i 13V oraz Granat 13V. Ten ostatni, o charakterystycznym profilu marsylki, w połączeniu z tradycyjną architekturą daje wybuchowe połączenie. Bo nazwa przecież zobowiązuje. A pozostałe, w różnych wielkościowych formatach, są udachowieniem wyważonej elegancji. Ich geometria oraz wyraźnie poprowadzona linia nadaje szlachetnego designu, w którym każdemu dachowi będzie do (twarzy) połaci.

I na sam koniec, minimalistyczna, nowoczesna forma, która podbija dachy współczesnych domów. Ceramicznie płaski Turmalin. Dla wszystkich, którzy kochają prostotę oraz dla budynków o nieskomplikowanych bryłach. Ta dachówka to klasa sama w sobie. Kojarzy się ze statecznością oraz wyważonym gustem. Elegancko pokryje połać, podkreślając piękno prostych form i wyrazistych linii. Można by rzec, że mucha na niej nie siada.

Kolory i powłoki dachówek ceramicznych Braas

Tutaj będzie nieco trudniej, gdyż bogata oferta kolorystyczna dachówek ceramicznych Braas to nie lada wyzwanie. Płeć piękna na pewno będzie miała w czym wybierać, gdyż wyszukane barwy zaspokoją wszelkie wymagające gusta. Poza klasycznymi kolorami takimi jak ceglany, czerwony czy miedziany, które wciąż królują na naszych dachach, Braas oferuje także odcienie mniej standardowe.

Wśród nich znajdziemy tekowy, antracytowy, łupkowy, bukowy czy sosnowy. Poza tym możemy zdecydować się również na dachówki w kolorze brązowym, kasztanowym, różnych odcieniach szarości oraz czerni w przeróżnych odsłonach.

Dachówki ceramiczne firmy Braas, poza szeroką paletą barw, dostępne są w kilku różnych wersjach. Najprostsza i ta najbardziej klasyczna, to naturalna. W ich przypadku dachówki przyjmują taki kolor i fakturę, jaką naturalnie posiada ceramika. Żadnych dodatkowych powłok ani żadnych minerałów barwiących.

Kolejna wersja to angoba i angoba szlachetna. Ta pierwsza charakteryzuje się półmatową, subtelnie gładką powierzchnią, którą uzyskuje się za pomocą mieszaniny szlachetnych glinek. Angoba szlachetna zaś, to dachówka o delikatnym połysku, który powstaje w wyniku kwarcu dodanego do materiału ceramicznego.

No i jako ostatnia, glazura. Dachówki ceramiczne w tej odsłonie pokryte są warstwą szkliwa, która sprawia, że ich powierzchnia jest bardzo gładka oraz lśni szlachetnie na powierzchni dachu. To one właśnie są w największym stopniu odporne na powstawanie zanieczyszczeń.

Dachówka ceramiczna Braas - wysoka jakość objęta wieloletnią gwarancją

Braas podkreśla, że oferowane przez nich dachówki ceramiczne to produkt wysokiej jakości, który powstaje w wyniku fuzji nowoczesnej technologii oraz wieloletniej tradycji. Glina, która wykorzystywana jest podczas procesów produkcji dachówek ceramicznych, jakościowo porównywana jest do glinek leczniczych, gdyż starannie selekcjonowana jest przez geologów oraz inżynierów zatrudnionych przez firmę Braas.

Braas to nie tylko dachówki ceramiczne. To także kompleksowy system dachowy z jednej ręki. Również w wersji betonowej. Dachówki podstawowe oraz szereg dachówek funkcyjnych i akcesoriów, dostępne w dopasowanej kolorystycznie gamie oraz formie, umożliwią jednolite, estetyczne oraz trwałe i szczelne pokrycie połaci dachowej. Dzięki temu, wykończenie kalenic, grzbietów czy krawędzi dachu będzie szybkie i proste. By zapewnić o wysokiej jakości swoich produktów, firma Braas obejmuje wszystkie swoje dachówki ceramiczne 30-letnim okresem gwarancyjnym. By każdy dach zyskał nie tylko skuteczną i estetyczną ochronę, ale i cieszył się możliwością ewentualnej pomocy w chwilach większej słabości.

Zestawienie dachówek ceramicznych Braas - informacje techniczne

Dachówki Braas
model powłoka kolor szt. / m2* szt. / pal. wymiary waga
Rubin 9V angoba ceglany, miedziany, brązowy, antracytowy 9,8 szt. / m2 240 szt. 313 x 472 mm 4,0 kg
Rubin 9V glazura kasztanowy, tekowy, czarny błyszczący 9,8 szt. / m2 240 szt. 313 x 472 mm 4,0 kg
Rubin 13V angoba miedziany, brązowy, antracytowy, łupkowy 12,9 szt. / m2 288 szt. 274 x 436 mm 3,2 kg
Rubin 13V glazura kasztanowy, tekowy, czarny błyszczący, łupkowy błyszczący 12,9 szt. / m2 288 szt. 274 x 436 mm 3,2 kg
Rubin 13V glazura Top Line bukowy, sosnowy, czarny kryształ, szary kryształ, czarny brylant 12,9 szt. / m2 288 szt. 274 x 436 mm 3,2 kg
Turmalin angoba miedziany, antracytowy, jasnoszary 11,4 szt. / m2 210 szt. 277 x 470 mm 4,4 kg
Turmalin glazura szary, kasztanowy, czarny błyszczący 11,4 szt. / m2 210 szt. 277 x 470 mm 4,4 kg
Turmalin glazura Top Line szary kryształ 11,4 szt. / m2 210 szt. 277 x 470 mm 4,4 kg
Topas 11V angoba miedziany, antracytowy, łupkowy 12,6 szt. / m2 240 szt. 262 x 445 mm 3,5 kg
Topas 11V glazura kasztanowy, czarny błyszczący 12,6 szt. / m2 240 szt. 262 x 445 mm 3,5 kg
Topas 11V glazura Top Line bukowy, szary kryształ 12,6 szt. / m2 240 szt. 262 x 445 mm 3,5 kg
Topas 13V angoba miedziany, brązowy, antracytowy, łupkowy 13,7 szt. / m2 240 szt. 262 x 431 mm 3,5 kg
Topas 13V glazura kasztanowy, tekowy, czarny błyszczący, łupkowy błyszczący 13,7 szt. / m2 240 szt. 262 x 431 mm 3,5 kg
Granat 13V angoba miedziany, antracytowy 13,5 szt. / m2 240 szt. 260 x 428 mm 3,6 kg
Granat 13V glazura kasztanowy, tekowy 13,5 szt. / m2 240 szt. 260 x 428 mm 3,6 kg
Opal naturalna naturalna czerwień 36,0 szt. / m2 504 szt. 180 x 360 mm 1,8 kg
Opal angoba miedziany, czerwień podpalana, brązowy, antracytowy 36,0 szt. / m2 504 szt. 180 x 360 mm 1,8 kg
Opal glazura czerwień jesieni, bukowy, kasztanowy, tekowy
łupkowy błyszczący, czarny błyszczący
36,0 szt. / m2 504 szt. 180 x 360 mm 1,8 kg
Opal glazura Top Line czarny kryształ, sosnowy, czarny brylant 36,0 szt. / m2 504 szt. 180 x 360 mm 1,8 kg
Opal żłobkowany naturalna naturalna czerwień 41,8 szt. / m2 504 szt. 155 x 380 mm 1,5 kg
Opal żłobkowany angoba miedziany, antracytowy 41,8 szt. / m2 504 szt. 155 x 380 mm 1,5 kg
Smaragd angoba antracytowy 13,3 szt. / m2 192 szt. 443 x 475 mm 3,7 kg
Smaragd glazura kasztanowy, tekowy 13,3 szt. / m2 192 szt. 443 x 475 mm 3,7 kg
Smaragd glazura Top Line czarny kryształ 13,3 szt. / m2 192 szt. 443 x 475 mm 3,7 kg

*średnie