Dachówka ceramiczna Rubin 9V Braas

Aktywne filtry

Poszukując pokrycia, które zapewni dachowi wyszukanej elegancji oraz którego harmonijna linia będzie synonimem trwałości oraz bezpieczeństwa, warto poświęcić nieco więcej uwagi liniom dachówek ceramicznych Rubin firmy Braas.

Braas Rubin 9v

Dwa dopracowane w każdym najdrobniejszym szczególe modele – Rubin 9V oraz Rubin 13V to ponadczasowe rozwiązania, które dzięki połączeniu wieloletniej tradycji oraz nowoczesnej technologii, niosą ze sobą nie tylko wyjątkowo estetyczne wykończenie połaci dachowej, ale i jakość z najwyższej dachowej półki, która zapewni najdłuższą możliwą żywotność oraz ochronę. Tu zajmiemy się pierwszym typem - dachówką Rubin 9V. Pytasz - cena? Pierwsza klasa!

Firma Braas dobrze wie, jak obchodzić się z ceramiką

Nazwa zobowiązuje. Stąd też obydwie dachówki Rubin, poza wyjątkowo elegancką formą, kryją w sobie także bogate wnętrze. Bogate, gdyż oferują wszystko to, co dobrego oferuje ceramika. Braas jako niekwestionowany lider na rynku dachowych pokryć, do perfekcji opanował wszelkie procesy obróbki ceramiki, by oferowane dachówki zaspokajały wszelkie standardy – zarówno te pisane, jak i te bardziej subiektywne, zależne od naszych estetycznych upodobań.

Dachówki ceramiczne firmy Braas, jak już wspomnieliśmy i nie omieszkamy tego powtórzyć ponownie, łączą niesamowicie długą tradycję – bo chcąc, czy nie chcąc, ceramika zaczęła pokrywać dachy już w starożytności – oraz nowoczesną, dedykowaną technologię. Wykorzystując starannie wyselekcjonowany surowiec, czyli glinę, która przechodzi szereg nieustannie kontrolowanych procesów obróbki, Braas nadaje jej finalnie rubinowy kształt, którego naturalny wdzięk i piękno zapewni ponadczasową elegancję na powierzchni wszystkich dachów. Wszystkich, bo w jej przypadku, harmonijnie poprowadzona linia dopasuje się do każdego architektonicznego stylu budynku oraz podkreśli jego wyjątkowy charakter.

Braas Rubin 9v

P. S. Nie należy zapomnieć o tym, że dachówki ceramiczne spełniają wszelkie normy oraz parametry techniczne, które zapewniają niezawodną ochronę połaci dachowej. Więc nie musisz martwić się o wszelkie inne aspekty, a jedynie o to, który model konkretnie wybrać.

Rozmiar ma znaczenie – Rubin 9V

Co może wydawać się nieco dziwne, mniejsza w nazwie, a większa w rzeczywistości. Dachówka ceramiczna Rubin 9V to model o chyba największym możliwym na rynku formacie. Za jej robiącymi ogromne wrażenie wymiarami (313 mm x 427 mm) oraz możliwością przesuwu do 30 mm, kryje się uniwersalność.

To właśnie ona pokryje dachy o każdym rozmiarze i kształcie. O ile oczywiście pochylenie ich połaci nie spadnie poniżej dopuszczalnych minimalnie 10°. No ale mniejsza o wszelkie dane techniczne. To, na co należy skupić wszelką uwagę to jej piękna forma.

A tutaj naprawdę jest na co popatrzeć. To, z czym nam kojarzy się jej profil to wyważona elegancja, która powszechnie, nie tylko w naszych oczach, zyskała już miano ponadczasowej. Wyraziście poprowadzona linia, która harmonijnie biegnie wzdłuż połaci. To ona właśnie zapewnia maksymalnie szczelną ochronę i bezpieczeństwo.

Dostępna w szerokiej kolorystycznej gamie oraz kilku ceramicznych wersjach, bez większego problemu dopasuje się do każdej elewacji oraz zapewni naturalnie gustowny obraz pokrycia. A dodatkowo i o tym nie można zapomnieć, stanowić będzie skuteczną izolację termiczną i akustyczną oraz uchroni przed wilgocią i działaniem ognia. Czy można chcieć czegoś więcej?

Rubin 9V dostępne kolory, akcesoria, dodatki

 • Rubin 9V angoba ceglana, miedziana, brązowa, antracytowa
 • Rubin 9V glazura kasztanowa, tekowa, czarna błyszcząca
 • dachówki szczytowe L i P
 • dachówki przymykowe
 • dachówki wentylacyjne
 • gąsior Sattel + akcesoria
 • dachówki z odpowietrznikiem sanitarnym 125 mm
 • dachówki wentylacyjne 150 mm
 • dachówki pod stopnie i ławy kominiarskie
 • dachówki do systemów przeciwśniegowych
 • akcesoria

Dachówka ceramiczna Rubin 9V - takiego wyboru to chyba jeszcze nie było

Dachówki Rubin 9V dostępne są w bogatej palecie barw oraz kilku ceramicznych odsłonach. Każda z nich jednak produkowana jest z naturalnych, starannie dobranych surowców, by w maksymalnym stopniu zachować niepowtarzalne właściwości ceramiki. Dachówki otrzymać możemy w wersji angobowanej oraz glazury. Angoba charakteryzuje się elegancką, nieco matową powierzchnią, a glazura to ta o szlachetnym połysku.

Dodamy dla porządku, że mniejszy Rubin 13V dodatkowo dostępny jest także w wersji glazury topline, co oznacza jeszcze więcej połysku na dachu. A co do kolorów? Tych naprawdę jest wiele. Te bardziej klasyczne, czyli ceglany i miedziany oraz te mniej standardowe. A wśród nich tak głębokie barwy jak kasztanowy, antracytowy, brązowy, tekowy, bukowy, sosnowy, łupkowy, szary kryształ oraz czarny – ten w kilku ciekawych odsłonach. Czyli od koloru do wyboru.

Rubiny firmy Braas bez większego problemu dopasują się do każdej połaci, przy tak dużych kolorystycznych możliwościach, nie daje Ci ona żadnych szans na to, że poszukiwanie odpowiedniej barwy zakończy się niepowodzeniem.

Chciałoby się rzec, że to już wszystko. Ale nie w ich przypadku. Linia Rubin, poza wysokiej klasy jakością oraz ponadczasową elegancją, to również zintegrowany system dachowy z jednej ręki. Oznacza to, że firma Braas oferuje pełne wyposażenie niezbędne do funkcjonalnego wykończenia połaci.

Szeroki asortyment akcesoriów oraz dachówek kształtowych, dzięki którym zapewnisz jednolite i estetyczne pokrycie. Dowolna konfiguracja wszelkiego rodzaju dachówek nie będzie już żadnym wyzwaniem. Wybierając dachówki Rubin firmy Braas, masz wszystko w zasięgu swojego dachu. I wszystko to w ekonomicznie rozsądnej cenie. Oraz w pakiecie z 30-letnim okresem gwarancyjnym.

Dachówki ceramiczne Rubin firmy Braas to pokrycie, które zaspokoi nawet najbardziej restrykcyjne wymagania dachowych koneserów. Dzięki fuzji tradycji, której korzenie sięgają tysiące lat wstecz oraz współczesnych osiągnięć, Rubin oferuje ponadczasowe piękno i wysokiej klasy ochronę. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że to rozwiązanie po prostu nadaje się na domowe dachy.

Rubin 9V - dane techniczne

Braas Rubin 9v wymiary

wymiary dachówki 313 x 472 mm
kolory 7
powłoki angoba, glazura
gwarancja (mrozoodporność) 30 lat
zapotrzebowanie minimalne 9,4 szt. / m2
zapotrzebowanie minimalne 10,1 szt. / m2
waga 1 szt. dachówki 4 kg
waga 1 m2 dachówki min. 37,6 kg
długość krycia 370 - 400 mm
szerokość krycia 267 mm
typ dachówki renesansowa
rodzaj dachówki zamek podwójny
odmiana zakładkowa
minimalny kąt nachylenia 10˚
zalecany kąt nachylenia 16˚
ilość na palecie 240 szt.
ilość w paczce 5 szt.
rozstaw łat 37 - 40 cm
dedykowany gąsior Sattel
zapotrzebowanie gąsiora 3 szt. / 1 mb
wysokość krycia szczytu dachówki skrajnej 65 mm