Dachówka płaska betonowa Teviva Braas

Aktywne filtry

Dachówka płaska Teviva firmy Braas to pokrycie o minimalistycznym, prostym kształcie, nadające każdemu budynkowi ponadczasowej elegancji, która nigdy nie wyjdzie z mody. Wymiary dachówki to 330 mm x 420 mm. Zapotrzebowanie na pokrycie powierzchni 1 m2 dachu to około 10 sztuk.

Dachówka Teviva Braas

Wykonana w oparciu o najnowocześniejszą, dostępną wyłącznie w ofercie firmy Braas technologię produkcji betonowych dachówek Cisar. Zapewne dość istotne są kolory, prawda? I tu masz rację. Teviva dostępna jest w 4 dedykowanych kolorach, które stanowią idealne rozwiązanie zarówno dla tych bardziej współczesnych brył domowych, jak i tych, które nieco bardziej nawiązują do tradycji.

Czarny, grafitowy, łupkowy i szary kryształ – każdy w zasięgu Twojej ręki. Tutaj znajdziesz nie tylko dopasowany kolor, ale i pełne wyposażenie Twojego systemu dachowego, przystosowanego do Twoich potrzeb. Sprawdź nas!

Dachówka Teviva. Chciałoby się rzec wyjątkowa. Pośród dachówek o różnych kształtach i profilach, ta urzeka swoją prostotą. Obok domu z takimi dachówkami nie da się przejść obojętnie. Należy tu również wspomnieć o wysokiej jakości, która nie zawiedzie przez długie lata. A cena, no cóż. Chyba w jej przypadku zasługuje na wiele więcej.

Dachówka płaska betonowa Teviva Braas - informacje

Dla kogoś, kto uwielbia prostotę i minimalizm, dachówka Teviva będzie wręcz wymarzona. A ci, którzy preferują „coś więcej”, od razu zmienią zdanie. Bo nic tak nie podkreśli charakteru Twojego domu, jak jej prosta linia i nowoczesny kształt. Tu po prostu nie trzeba już nic więcej dodawać.

Oprócz tak ważnych aktualnie walorów estetycznych należy też wspomnieć, że wbrew krążącym stereotypom o wyróżniających się pięknościach, Teviva oprócz wyglądu posiada coś więcej – bogate wnętrze. Bogate, bo składające się z aż trzech funkcjonalnych warstw. To wszystko zasługa innowacyjnej technologii Cisar.

Dachówka Teviva Braas kolory

Dzięki tym trzem warstwom dachówka betonowa Teviva wytrzyma wiele lat, leżąc pewnie na powierzchni dachu oraz chronić go będzie przed skrajnymi nawet warunkami pogodowymi. Niestraszne jej mrożące krew w żyłach temperatury, zacinające deszcze czy porywiste wiatry. Co więcej, pokrywająca ją podwójna powłoka nadaje dachówce szlachetny połysk oraz sprawia, że jej kolory pozostają żywe na długie lata. No a zabrudzenia? Tym też nie musisz się martwić, bo brud jej powierzchni się po prostu nie trzyma.

Na sam koniec kilka słów o kolorach. Dachówka Teviva dostępna jest w 4 kolorach, które stanowią stylowe dopełnienie elewacji. Czerń, grafit, kolor łupkowy oraz szary kryształ – eleganckie (i obecnie bardzo pożądane) odcienie, które - jak każdy klasyk - zawsze pozostają w modzie. I pasują do każdego domu. A już szczególnie będą pasować do Twojego.

Dachówka płaska Teviva Braas cena

Czas przejść do jednego z aspektów, które zawsze mają znaczenie – ceny. I nie będziemy tu ukrywać, że dachówka Teviva jest warta każdej złotówki. A u nas znajdziesz ją w wyjątkowo korzystnej ofercie. Aż żal by było nie skorzystać. Dlaczego? Sama / sam zobacz na ceny:

 • podstawy;
 • dodatków;
 • akcesoriów.

Cena dachówki podstawowej? Cena dachówki podstawowej to u nas kwota w okolicach 4,60 zł brutto za każde jej wydanie, niezależnie od koloru. Pokrycie powierzchni 1 m2 to wydatek rzędu 46 zł. W porównaniu do pozostałych modeli dachówek betonowych nie jest to rozwiązanie najtańsze, ale też i nie najdroższe.

A więc znaleźliśmy złoty środek! Jeśli jesteś minimalistą i kochasz prostotę, to ta dachówka jest wręcz stworzona dla Ciebie. A ta minimalna różnica w cenie... Czy to w ogóle ważne?

Cena dodatków do dachówki Teviva to ten moment, kiedy niestety będziemy musieli przyznać, że zaczyna być ciut drożej. No ale w końcu wszystko, co najlepsze ma swoją cenę. Tak jest i w przypadku dodatków do dachówki Teviva, które tak na marginesie, w porównaniu do ceramicznych odpowiedników są naprawdę korzystną ofertą.

Zaczniemy więc delikatnie, od gąsiora. Jego koszt to około 30 zł brutto. Za dachówkę szczytową trzeba będzie zapłacić minimalnie więcej, bo prawie 32 zł brutto. Na całe szczęście dachówek takich jak te, zużywa się zdecydowanie mniej. A więc to gra warta świeczki. Bo w pełni funkcjonalny i naprawdę elegancki dach jest tego zdecydowanie warty.

Cena akcesoriów technicznych Braas. Nie zapominajmy o tych równie istotnych elementach, bez których żaden dach nie funkcjonowałby prawidłowo. Bo gdyby nie taśmy, klamry czy membrany, nie moglibyśmy mówić o szczelnym i pewnie się trzymającym pokryciu.

Wraz za dachówką możesz od razu kupić akcesoria dachowe Braas. Otrzymasz całe niezbędne wyposażenie, które stworzy niezawodny i dostosowany do Twoich potrzeb system dachowy. A wszystko to w wyjątkowo korzystnych cenach.

Dachówka płaska Teviva Braas wymiary, parametry techniczne

Teviva Braas to dachówka o wymiarach 33 cm x 42 cm. Oczywiście mówimy o jej podstawowej wersji. Musimy jednak pamiętać, że podczas krycia dachu, powierzchnia, którą rzeczywiście pokrywamy, pomniejsza się o zamki boczne i górne. A więc powierzchnia pojedynczej dachówki nie odzwierciedla w rzeczywistości powierzchni, którą ona pokrywa. Podczas montażu każdej pojedynczej dachówki, tworzy się z tą położoną już wcześniej wspomniane zakładki. To niezbędny zabieg, który zapewnia trwałość oraz szczelność pokrycia.

Dachówka Teviva Braas wymiary

Nadszedł ten moment, w którym na cele edukacyjne, poruszymy kilka kwestii matematycznych, za które już z góry przepraszamy. Dlatego możesz śmiało pominąć ten fragment, jeśli nauki ścisłe to nie Twój konik. Choć w tym przypadku, uważamy, że warto się przemęczyć.

Wspominaliśmy o tym, "że coś z dachówkami jest nie tak", bo ich powierzchnia nie zgadza się z powierzchnią, która jest przez nie kryta w rzeczywistości. No tak, wszystko przez te zamki i zakładki. Jak to działa? Jedna podstawowa dachówka ma wymiary 33 cm x 42 cm. Jej powierzchnia więc to 0,1386 m2. A więc, tak na chłopski rozum, na pokrycie 1 m2 powinno się zużyć 7,22 sztuki dachówki, prawda? Skąd więc to wcześniej wspominane 10? Chyba chcą nas oszukać. I tu właśnie wątpliwości rozwiewają te zakładki. Bo to ona pomniejsza pokrywaną przez dachówkę powierzchnię.

Fachowo się wysławiając, chodzi o średnią szerokość krycia oraz średnią długość krycia. Czyli rzeczywistą powierzchnię, która zostanie pokryta jedną dachówką. W przypadku dachówki Teviva jej średnia szerokość krycia to około 300 mm, a średnia długość krycia to zakres 312 mm - 340 mm. Dokładna wartość zależy od kąta nachylenia dachu. W tabeli poniżej znajdują się wartości pozostałych parametrów technicznych. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na wagę dachówki i rozstaw łat.

Dachówka Teviva - wymiary, dane techniczne

Wymiary 330 x 420 mm
Długość pokrycia (łatowanie) 312 - 345 mm
Średnia szerokość pokrycia ok. 300 mm
Zapotrzebowanie na 1 m2 9,8- 10,7 szt.
Waga 1 sztuki ok. 4,6 kg
Najniższe zalecane pochylenie połaci 25°
Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci 19°
Technologia produkcji (powłoka) Cisar
Ilość szt. na palecie 216 szt.
Gwarancja ??? lat

Dachówka Teviva - rozstaw łat

Pochylenie dachu Zakładka Odstęp łat
kąt % cm cm
< 25° < 46,6% 10,5-10,8 31,5-31,2
≥ 25° ≥ 46,6% 9,5-10,8 32,5-31,2
> 35° > 70,0% 8,0-10,8 34,0-31,2

Odstęp 2 łaty od 1 (LAT)

LAT [mm] 320 330 340 350 360 370 380 390 400
k [mm] 80 70 60 50 40 30 20 10 0
LAF [mm] 40

Dachówka Teviva Braas rozstaw łat

LAT - odstęp drugiej łaty od początku krokwi (wielkość zależna od konstrukcji dachu): 32,0 - 40,0 cm
LA - odstępy łat w zależności od pochylenia dachu
LAF - odstęp ostatniej łaty do punktu połączenia kontrłat w kalenicy: 4,0 cm
i - całkowita długość konstrukcji
k - wysięg dachówki poza łatę okapu

Dachówka Teviva Cisar zestawienie elementów systemu dachowego

 • Dachówka Teviva grafitowy
 • Dachówka Teviva czarny
 • Dachówka Teviva łupkowy
 • Dachówka Teviva szary kryształ
 • Dachówka Połówkowa Teviva
 • Dachówka szczytowa Teviva prawa
 • Dachówka szczytowa Teviva lewa
 • Dachówka wentylacyjna Teviva
 • Gąsior Teviva
 • Dachówka z odpowietrzeniem instalacji sanitarnej Teviva
 • Dachówka z kominkiem wentylacyjnym Teviva
 • Gąsior początkowy grzbietu Teviva
 • Łącznik potrójny gąsiorów Teviva
 • Łącznik poczwórny gąsiorów Teviva
 • Denko gąsiora betonowe Teviva