Gonty papowe wiecznie modne

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 52
Gonty papowe wiecznie modne

Czym jest i jak powstaje gont papowy (bitumiczny)? Skąd bierze się ogromna popularność takiego pokrycia dachowego? Gonty bitumiczne zdobią już niejeden dom i naszym zdaniem takie pokrycie dachu jest jak najbardziej godne rozważenia.

W grę wchodzi najnowsza generacja gontów i innowacje, które znacznie skracają czas montażu, a to dziś naprawdę się liczy. Obecnie papy i gonty papowe to prawdziwy as na rynku branżowym - w niewielkim stopniu przypominają wcześniejsze produkty tego typu.

Inspiracją do stworzenia gontów bitumicznych były gonty drewniane, które stosuje się już od dawna, choć obecnie nieco rzadziej. Kiedyś dość często pokrywały dachy kościołów, dworków czy zamków i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Były po prostu drogie.

Dzisiaj ta technologia jest ogólnodostępna, a drewno zostało powoli wyparte właśnie przez pokrycie bitumiczne, którego cena jest bardzo przystępna.

Szczelne, odporne na odkształcenia i niewymagające konserwacji. Łatwe w montażu, lekkie, o dobrych parametrach akustycznych, a do tego wyjątkowo estetyczne. Zastanawiasz się, jakie wybrać pokrycie dachowe?

Weź pod uwagę gonty papowe. Zobacz, jak powstają i jakie mają właściwości. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą idealne na Twój dach. 

Z czego powstają gonty papowe?

Gonty bitumiczne produkowane są z papy bitumicznej, w której zatopiony jest rdzeń z włókna szklanego. Wierzchnią warstwę pokrywa kolorowa posypka bazaltowa, dzięki której „dachówka” nie ulega przegrzaniu.

Na spodniej stronie umieszczona jest taśma z silikonu i bitum polimeryczny, od którego parametrów zależy jakość pokrycia. Gonty bitumiczne to długie pasma ze specjalnymi wcięciami w geometrycznychkształtach – łusek, prostokąta, trójkąta, trapezu albo heksagonu (sześciokąta).

Po ułożeniu gontów na dachu można zauważyć bardzo duże podobieństwo do dachówek i stąd właśnie wzięło się określenie stosowane zamiennie  – dachówka bitumiczna. Lekkie, uniwersalne pokrycie zamontujemy bez trudu na dachu o nachyleniu w przedziale od 12 do 80°.

Jeśli Twój dach ma mniejszy kąt pochylenia, nic straconego! Wystarczy, że zastosujesz uprzednio podkład z papy i sprawa załatwiona. Dziecinnie proste rozwiązanie, a efekt zaskakujący.

Jest jeszcze coś. Czy wiedziałeś, że dach pokryty takim gontem zapewni Ci spokój? Poprawia parametry izolacji akustycznej. Nie usłyszysz spadających na niego kropli deszczu ani gradu.

Niezwykły design gontów papowych

Dachówka papowa to bogactwo kształtów i kolorów. Na pierwszy rzut oka naprawdę trudno zdecydować, który model wybrać, ale po to jesteśmy my. Wiemy jakie trendy obecnie panują, dlatego śmiało możesz polegać na naszej opinii. 

Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że klienci mają swoje ulubione typy. Dlatego zaprezentujemy trzy najpopularniejsze wzory gontów papowych. Nabędziesz je w naszym sklepie internetowym dachyGT, a są to:

  • Gonty bitumiczne w kształcie sześciokąta,
  • Gonty bitumiczne w kształcie łusek (wzorowane na popularnej karpiówce),
  • Gonty bitumiczne w kształcie prostokąta.

Na początek przedstawiamy dachówkę bitumiczną w kształcie sześciokąta. Na dachu wygląda wręcz zjawiskowo. Do wyboru w wielu kolorach, więc na pewno znajdziesz swój idealny odcień. Nieważne, czy remontujesz swój dach, czy tworzysz go od nowa. Ten gont będzie tam idealnie pasował.

Jeśli stawiasz altanę na działce, musisz zadbać o to, aby dach był lekkiej konstrukcji. Heksagonalne pokrycie, które kupisz u nas w korzystnej cenie, to będzie strzał w dziesiątkę.

Karpiówkę znasz doskonale. Na jej wzór powstały gonty bitumiczne. Przyznaj, że są bardzo podobne do tej popularnej dachówki, a o ile tańsze! Montaż też jest dużo szybszy i łatwiejszy.

Te charakterystyczne łuski to powrót do tradycji, ale w bardzo nowoczesnym wydaniu. Ten wzór nigdy nie wyjdzie z mody. Gonty papowe w kształcie łusek występują w wielu  kolorach, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Gont bitumiczny w kształcie prostokąta to model, który zawsze będzie się efektownie prezentował na dachu. Pokryty różnobarwnymi posypkami dostępnymi w wybranych wersjach kolorystycznych będzie zdobił budowle każdego rodzaju.

Ochroni przed przemakaniem Twoją altanę w ogrodzie i zadaszenie na tarasie. Sprawdzi się jako pokrycie większego budynku. Jego lekkość bardzo ułatwia montaż. Nie potrzebujesz specjalistycznych sprzętów. Wystarczy siła ludzkich rąk.

Dach bitumiczny Twoich marzeń

Jesteśmy pewni, że pokrycie z gontu bitumicznego pozwoli zaprojektować dach, który spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. Dachówki papowe to nie jest tylko chwilowy trend. Chociaż jest to stosunkowo niedawno powstały typ pokrycia, doskonale się przyjął w budownictwie i jest coraz chętniej w nim wykorzystywany.

Wiele zalet i korzyści, które są warte każdej ceny, można otrzymać za naprawdę niewielkie pieniądze. Między innymi dlatego ten materiał wzbudził tak wielkie zainteresowanie i to nie tylko wśród klientów indywidualnych, bo chętnie sięgają po niego inwestorzy budujący na większą skalę. Oni szczególnie wybierają tylko te sprawdzone rozwiązania.

Bitumiczny gont, którego pierwowzorem był gont drewniany, zdobywa uznanie wykwalifikowanych projektantów architektonicznych, którzy ogromną uwagę przykładają nie tylko do stylistyki pokrycia. Skupiają się też na funkcjonalności i aspektach praktycznych. Na pewno w tej kwestii warto ich naśladować i skorzystać z ich wiedzy.

Masz pytania lub wątpliwości? Coś jeszcze jest niejasne? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami. Zdaj się na specjalistów, zapraszamy do sklepu internetowego dachyGT.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień