Blachodachówki? Co powiesz na Bratex?

comment Komentarze: 0 favorite Hit: 29
Blachodachówki? Co powiesz na Bratex?

Starannie wykończony dach to nie tylko wizytówka każdego domu. To także komfort wewnątrz oraz odpowiednia eksploatacja konstrukcji budynku. Dlatego oferujemy wyłącznie to, co dla dachu najlepsze i w zawsze w korzystnej cenie. W naszym dachowym asortymencie mamy produkty, które spełniają najwyższe standardy jakościowe, estetyczne. Zapewniają maksymalne bezpieczeństwo.

Dla wielbicieli stalowych pokryć na dachy, którzy cenią sobie wysoką jakość oraz niezaprzeczalną elegancję, polecamy produkty firmy Bratex. To jeden z dostępnych w naszej ofercie producentów wysokogatunkowych blach dachowych, który docina pokrycie do indywidualnych wymagań. Dzisiejszy wpis poświęcamy blachodachówkom Bratex. Zobacz, dlaczego warto zamontować taki dach!

Pokrycie dachów blachodachówkami Bratex

Tyle lat minęło, a blachodachówka wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością wśród rozwiązań wybieranych jako pokrycie domowych dachów. Naprawdę nie powinniśmy się temu dziwić. Współcześnie, technologia produkcji stalowych pokryć rozwija się w budzącym podziw tempie. Rezultatem tego są produkty, które jakościowo niczym nie odstają od dachówek cementowych lub ceramicznych.

Dlatego i u nas nie mogło zabraknąć blachodachówek, których szeroki kolorystyczny wachlarz oraz gustownie różnorodne profile dopasować można do indywidualnych wymagań każdego dachu. Firma Bratex - specjalista w produkcji wysokogatunkowych blach dachowych, jest jednym z naszych dachowych partnerów. Współpracujemy z nimi kompleksowo, uzupełniając dostępną w naszych internetowych hurtowniach ofertę.

Blachy Bratex to prawdziwe stalowe arcydzieło, które dopieszczane jest już od 30 lat. Dokładnie w 1991 roku na rynku pojawiły się ich pierwsze produkty. Przez wszystkie lata swojej działalności firma nabierała coraz więcej doświadczenia oraz kolekcjonowała specjalistyczną wiedzę. Finalnie projektuje oraz dostarcza znakomite rozwiązania produktowe, które spełniają najwyższe standardy techniczne oraz użytkowe. Wszystko zgodnie z europejskimi normami budowlanymi.

To, czym w codziennych działaniach kieruje się firma Bratex to solidność wykonania oraz wysoka jakość każdego produktu. Dzięki spełnianiu najwyższych standardów ich dachowe blachy zdobyły zaufanie inwestorów i prywatnych użytkowników w całym kraju. Mają także naszą rekomendację i pozytywną opinię. Są zdecydowanie warte swojej ceny.

Bogate wnętrze pokryć dachowych Bratex

Blachodachówka Bratex ma dość rozbudowaną strukturę wewnętrzną. Jej stalowy rdzeń stanowi wysokowytrzymała stal dostarczana przez czołowego dostawcę firmy – światowego lidera w produkcji stali, skandynawskiego koncernu SSAB. Rdzeń blachy (szkielet) wraz z grubością, różnymi dodatkowymi domieszkami, zawartością żelaza w rudzie oraz walcowaniem, determinuje elastyczność oraz trwałość blachy. Pokrywa on obustronnie kilka funkcjonalnych warstw. Dzięki temu otrzymujemy produkt o wysokich jakościowo standardach, wielu opcjach kolorystycznych i ciekawych fakturach.

Szkielet blachy pokrywa gruba warstwa cynku, która zabezpiecza ją przed erozyjnym działaniem wilgoci, w wyniku której pojawia się rdza. Ilość tego pierwiastka na blachach Bratex wynosi 275 – 350 g/m2 z każdej strony. Kolejną powłoką jest warstwa pasywna, której zadaniem jest oczyszczanie znajdującego się pod nią cynku, by nałożyć kolejną, zewnętrzną powłokę - farbę podkładową. Jest to warstwa gruntująca, która zwiększa przyczepność ostatniej warstwy oraz dodatkowo uskutecznia ochronę przed rdzą.

Farba podkładowa wewnątrz blachy odcina kolorystycznie pokrywającą ją farbę nawierzchniową. Ogranicza jej wchłanianie przez znajdujące się poniżej warstwy, dzięki czemu skutecznie zmniejsza jej zużycie. Od spodniej strony znajduje się lakier zabezpieczający. Ostatnią, najbardziej zewnętrzną powłoką jest warstwa wierzchnia, którą stanowi organiczny lakier determinujący specyficzne walory estetyczne oraz jakościowe każdego rodzaju blachy.

W zależności od klasy produktu Bratex stosuje różnego rodzaju lakiery końcowe o odmiennych właściwościach, dzięki czemu każdy wielbiciel blach znajdzie coś dla siebie. A my podpowiemy Ci, gdzie kupić takie blachy w najbardziej dociętej na rynku cenie – w naszych internetowych hurtowniach dachyGT. Nie wierzysz? Sprawdź!

Do wyboru do koloru – blachodachówki Bratex

Produkty marki Bratex będą idealne na każdą, nawet najbardziej wymagającą połać, dopasowując się szczelnie do kształtu każdego dachu. Zaczniemy klasycznie, od blachodachówek konwencjonalnych. Wśród nich znajdziemy trzy modele, które na myśl przywodzą tradycyjny profil dachówek cementowych i ceramicznych.

ALLANO, PLATINO i VELLO – ta stalowa trójca, których estetyczne kształty docinane na wymiar cechuje uniwersalność zastosowania oraz prosta i sprawna instalacja. Patrząc na nie, aż ciężko jest odróżnić je od „cięższych” dachówkowych odpowiedników. Równie skutecznie ochraniają one połać dachu, zapewniając maksymalną szczelność oraz jednolitość pokrycia. Co więcej, ich wysokie walory estetyczne oraz atrakcyjna cena sprawiają, że zadowalają nie tylko oko, ale i domowy budżet.

Było trochę klasyki, więc czas przenieść się do nowoczesnego świata blachodachówek modułowych firmy Bratex. Tak nowatorskich rozwiązań Twój dach jeszcze nie widział. SCANDINAVIA i SAVANNA to dwa modele blach modułowych, które stanowią niepowtarzalną fuzję klasyki oraz innowacyjnych osiągnięć tematyki modułowej. Ta pierwsze – o falistym profilu, ta druga – płasko elegancka. Dzięki takim możliwościom możemy być pewni, że każdy dom znajdzie coś dla siebie.

Te nowatorskie rozwiązania gwarantują jeszcze wyższe standardy. Zagłębione punkty montażowe, wentylacja zakładów poprzecznych, czy dwusegmentowa kieszeń kompensacyjna wznoszą blachodachówki na nowy, dachowy poziom. Dzięki nim montaż kolejnych modułów jest jeszcze łatwiejszy i bardziej estetyczny. Woda opadowa nie zalega na połączeniach arkuszy. Nie cofa się i jest odprowadzona prawidłowo, nie ma zjawiska podciągania kapilarnego. Zakłady poprzeczne są odpowiednio wentylowane.

Gdybyśmy mieli wyrazić nasze prywatne opinie, to byłoby to stalowe 3 x tak. Biorąc pod uwagę ich jakościowy oraz estetyczny majstersztyk, do niczego nie można się przyczepić. Dodatkowo ta atrakcyjna cena modeli – nic, tylko taką blachę na dachy kłaść.

Czas troszkę namieszać! Były blachodachówki konwencjonalne, były blachodachówki modułowe, więc teraz pozostały nam blachodachówki hybrydowe, które Bratex proponuje. Rozwiązanie dostępne jest w arkuszach o stałej długości lub docinane jest na żądany wymiar. W tym przypadku, blachodachówki hybrydowe to dwa wyjątkowe oblicza – CENTRO oraz HORIZON. W zależności od tego, jaki profil preferujemy, może to być delikatnie załamana linia lub klasycznie głęboka fala – dzięki temu stanowią uniwersalne rozwiązanie, które dopasuje się do każdej architektonicznej ramy budynku.

Markę Bratex określa je jako „autostradę technologiczną” blachodachówek, która wybudowana została na tym, co w blachach najlepsze. Dlaczego? Gdyż kryją w sobie wszystkie najcenniejsze rozwiązania, które gwarantują spełnienie standardów oraz wysokich walorów estetycznych. Nawet jeśli nie potrafisz się zdecydować, Bratex otwiera całkiem nowe, blaszane możliwości, które dostosujesz do swojego indywidualnego zapotrzebowania.

Blacha Bratex – prościej się nie da

Blacha stanowi podstawę każdej blachodachówki. Jest materiałem, który umożliwia własnoręczne wykonanie wszelkich obróbek dekarskich. Dokładnie chodzi tu o blachę płaską Bratex. Ta wykorzystywana może być zarówno jako pokrycie dachowe, jak i do wykończeń newralgicznych miejsc na dachu poprzez indywidualne wykonanie obróbek dekarskich.

Niezależnie od kąta nachylenia dachu, możemy ją kłaść na połaciach płaskich o minimalnym spadku nawet 3° oraz tych o dużym kącie nachylenia. Dzięki wyjątkowej plastyczności będzie perfekcyjnym rozwiązaniem do zastosowania na powierzchni dachów krzywoliniowych. Za to ceniona jest przez wszystkich dekarzy, stanowiąc podstawowy materiał, który bardzo często wykorzystywany jest do dachowych wykończeń.

Wszystko dzięki temu, że blachę płaską można dowolnie formować, wykonując obróbki dekarskie, perfekcyjnie dopasowane do indywidualnych zapotrzebowań każdego dachu. Podobnie jak blachodachówka, blacha płaska Bratex uzyskała wiele pozytywnych opinii wśród naszych klientów i ogólnie użytkowników.

Bez nich czegoś brakuje – akcesoria dachowe Bratex

Na solidnie budowanym dachu nie może zabraknąć akcesoriów, które zapewniają odpowiednie wykończenie oraz prawidłowe funkcjonowanie połaci. Dlatego w ofercie firmy Bratex znajdziemy akcesoria, które można dopasować perfekcyjnie do wybranego pokrycia. Wszystko jest estetycznie wykonane i spójne kolorystycznie.

Wśród blaszanych akcesoriów dachowych Bratex znajdziemy:

  • wiatrownice – nakrywającą wąską F01, nakrywającą szeroką F03, boczną wsuwaną z rynienką F04, które zabezpieczą pokrycie przed porwaniem pod wpływem działania wiatru,
  • obróbki ścienne – przyścienna z listwą F05, przyścienna F06, które zapobiegają przedostaniu się wody pod poddasze,
  • obróbki kominowe – z listwą F05, pod poszycie F07, z tyłu komina F08, które zapewnią skuteczną ochronę przed przedostaniem się pod pokrycie wody opadowej, która spływa z dachu,
  • obróbki rynnowe – nadrynnowa F09, podrynnowa deski czołowej F10, koszowa F11, koszowa z mostkiem F12, które odprowadzają wodę opadową z dala od ścian domu,
  • kalenice – płaska wąska F13, z mostkiem szeroka F14, karbowana F15, baryłkowa mała F16, baryłkowa duża F17, które położone na szczycie dachu, zabezpieczają przed przedostaniem się wody opadowej pod powierzchnię pokrycia,
  • obróbki systemowe przeciwśniegowe – rozbijacz śniegu wąski F18, rozbijacz śniegu szeroki F18, bariera przeciwśniegowa F20, które zapobiegają zsuwania się gromadzonych na połaci mas śnieżnych,
  • obróbki do blachodachówki modułowej Savanna – nakrywająca z rynienką F25, nadrynnowa z nadbiciem F26, obróbka kalenicy trapezowa płaska F27.

Blachy Bratex polecają się na każdy dach

Dach to inwestycja, która przetrwa niejedno pokolenie. Dlatego ważne jest, by dobrać pokrycie, które nie tylko spełni najwyższe jakościowe standardy, ale i gustownie wykończy połać dachu. Wpasuje się elegancko w architektoniczne ramy budynku. Przy podjęciu tak istotnej decyzji warto zasięgnąć opinii eksperta.

Nieskromnie polecamy się na każdy dach. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu i na bieżąco uzupełnianej wiedzy, potrafimy znaleźć rozwiązanie, które dopasuje się do powierzchni każdego dachu. Dla wszystkich wielbicieli blaszanych pokryć polecać będziemy jednego z naszych dachowych partnerów, który specjalizuje się w produkcji blach dachowych z wysokogatunkowej stali – firmę Bratex.

W ofercie tego producenta znajdziemy wszystko to, co niezbędne do dachu – blachodachówki konwencjonalne, modułowe, hybrydowe, blachę płaską oraz wszelkie akcesoria. Wszystko to w bogatej kolorystycznie palecie, fakturach, rozmiarach docinanych na wymiar lub tych w standardowej wersji. A cena? U nas maksymalnie niska. Jak blacha, to w sklepie internetowym dachyGT!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień