Koramic Alegra 9 szara angoba

Dachówki ceramiczne Alegra 9 Koramic (Wienerberger) – kolor szara angoba

Alegra 9 Koramic Wienerberger – dachówka ceramiczna, która cieszy się niezmienną popularnością już od momentu pojawienia się na rynku. Wymiary dachówki to 47,7 x 31,4 cm, a rozstaw łat 39,4 – 41,4 cm. Alegra 9 to jedna z największych dachówek ceramicznych w katalogu marki. 

Alegra 9 Koramic Wienerberger ma płaską powierzchnię z charakterystyczną falą i należy do kategorii dachówek renesansowych. To dachówka ceramiczna dla osób, którym zależy na efektownym i trwałym pokryciu dachowym.

Naturalne pochodzenie surowca, znakomite parametry techniczne i wytrzymałość na długie lata to zalety, dzięki którym dachówka ceramiczna Alegra 9 jest polecana przez wykonawców i chętnie wybierana prze inwestorów. Połać dachowa obłożona Alegrą 9 jest nie tylko solidna i efektowna, ale też tańsza niż można się tego spodziewać. 

Co jeszcze wyróżnia dachówkę ceramiczną Alegra 9 marki Koramic (Wienerberger)?

 •  Jest lżejsza np. od karpiówki, 
 •  Można ją mocować przy pomocy spinek SturmFIX,
 •  Zapewnia szczelność i bezpieczeństwo
 •  Zapewnia doskonałą ochronę dzięki procesowi angobowania,
 •  To przykład nowoczesnego designu w klasycznej formie,
 •  Możesz ją zamówić prosto na swoją budowę w korzystnej cenie.

Alegra 9 Koramic szara angoba – cena

Ceramiczna dachówka Alegra 9 to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Jej duży format oznacza, że prace związane z kryciem dachu przebiegają szybko i sprawnie. Co więcej, ta wielkoformatowa dachówka jest stosunkowo lekka (1 m2 nie waży więcej niż 40 kg), dzięki czemu nie obciąża nadmiernie więźby dachowej. 

Dach pokryty Alegrą 9 tworzy harmonijną, elegancką i lekką wizualnie połać, dzięki czemu Twój dom będzie się prezentował wyjątkowo. Wybierając dachówkę Alegra 9, zyskujesz trwały, solidny dach na pokolenia – i do tego w przystępnej cenie.

W naszej hurtowni internetowej dachyGT zapewniamy fachową pomoc w doborze odpowiednich materiałów, a także transport w wybrane miejsce w Polsce. 

Alegra 9 Koramic szara angoba - informacje techniczne

Najważniejsze dane techniczne i informacje na temat dachówki ceramicznej renesansowej Alegra 9 szara angoba Koramic Wienerberger:

dachówka ceramiczna Koramic
model Alegra 9
kolor szary
powłoka angoba
zapotrzebowanie minimalne 8,9 szt/m2
wymiary dachówki 47,7 x 31,4 cm
waga 1 szt. dachówki 4,2 kg
waga 1 m2 dachówki min. 37,4 kg
długość krycia 39,4 - 41,4 cm
szerokość krycia 26,9 cm
typ dachówki renesansowa
rodzaj dachówki zamek podwójny
odmiana zakładkowa
minimalny kąt nachylenia 15˚
ilość na palecie 210 szt.
ilość w paczce 5 szt.
rozstaw łat 39,4 - 41,4 cm
odległość ostatniej łaty od kalenicy 30˚ 40 mm
odległość ostatniej łaty od kalenicy 35˚ 45 mm
odległość ostatniej łaty od kalenicy 40˚ 45 mm

Alegra 9 Koramic - solidny, trwały i piękny dach

Połać dachowa wykonana z Alegry 9 charakteryzuje się ogromną odpornością na wysokie i niskie temperatury, deszcz, śnieg, grad, wiatr czy intensywne promieniowanie słoneczne. Wykazuje również wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. A szczelność pokrycia pytasz? Znakomita! W końcu Alegra 9 należy do dachówek zakładkowych. A trzeba ci wiedzieć, że Alegra 9 wyposażona jest w podwójne zamki.

Zamki Alegry 9 to nie tylko szczelność. To również uniwersalność zastosowań. Dachówkę tę można wyłożyć na dach o małym kącie nachylenia, już od 15 stopni. To prawie dach płaski! No żartujemy nieco. W każdym razie jest to jeden z najniższych wyników na rynku ceramicznych pokryć dachowych w Polsce.

Koramic proponuje użycie zabezpieczającej przed silnymi wiatrami i orkanami specjalnie zaprojektowanej spinki SturmFIX. Tak zamocowana dachówka przetrwa bezpiecznie każdą nawałnicę. 

Alegra 9 antracytowa angoba to rozwiązanie dla inwestorów ceniących nowoczesną architekturę. Dachówka zdecydowanie podkreśla pionowe linie połaci dachu. Świetnie prezentuje się na dużych, prostych w formie dachach.

No i ten kolor. Głęboki antracyt z półmatową, pół-błyszczącą fakturą. Alegra 9 - dobrze skomponowana z bryłą budynku i fasadą - zwieńczy małe arcydzieło jakim będzie twój dom. My już go widzimy oczyma wyobraźni!

Dodatki do ceramicznej dachówki Alegra Koramic

Ofertę dachówki połaciowej Alegra 9 antracytowa angoba uzupełnia szeroka gama dodatków ceramicznych w tym samym kolorze. Ich użycie sprawi, że pokrycie dachowe będzie perfekcyjne, bezpieczne dla użytkowników i szczelne.

Akcesoria te to między innymi: gąsiory oznaczone numerem 11, dachówki skrajne (szczytowe) lewe i prawe, dachówki wentylacyjne, gąsiory pulpitowe, trójniki, kominki odpowietrzające, dachówki wentylacyjne i dachówki dwufalowe.

Nie zapominamy też o akcesoriach systemowych, a są to: membrany dachowe, np. Koramic Plus,  taśmy kalenicowe Flexi i Alu, grzebienie okapu, pasy nadrynnowe, kosze dachowe, płotki śniegowe, ławy i stopnie kominiarskie.

Dzięki akcesoriom dachowym, zarówno ceramicznym jak i systemowym, prace i obróbki dekarskie przebiegną szybko i sprawnie. A dach - jak to zwykle przy dachówkach Koramic - pozostanie niezmiennie piękny i trwały. Zapraszamy.

Akcesoria ceramiczne do dachówki Alegra 9 Koramic Wienerberger - kup cały dach z dachyGT.pl

 • Dachówka szczytowa lewa
 • Dachówka szczytowa prawa
 • Dachówka dwufalowa
 • Dachówka wentylacyjna
 • Kominek odpowietrzający
 • Gąsior nr 11 + klamra
 • Zamknięcie początkowe grzbietu nr 11
 • Zamknięcie początkowe kalenicy nr 11
 • Zamknięcie końcowe kalenicy nr 11
 • Trójnik początkowy nr 11
 • Trójnik końcowy nr 11
 • Gąsior pulpitowy
 • Gąsior pulpitowy początkowy
 • Gąsior pulpitowy końcowy

Alegra 9 - wymiary:

Wymiary dachówki ceramicznej Koramic Alegra 9

KOR

Opis

Materiały dachowe
Dachówka ceramiczna

Koramic Alegra 9 szara angoba

7,08 zł

Dachówka ceramiczna Alegra 9.

 • kolor: szara angoba
 • producent: Koramic (Wienerberger)
 • zapotrzebowanie: 8,9 szt./m2
 • paleta: 210 szt.

 
Transport wyceniany indywidulanie. Szczegóły: link

blik.svg visa.svg mastercard.svg paynow200.png

Zobacz także